žiť teraz

Autor: Denisa Hájková | 19.10.2011 o 10:55 | Karma článku: 7,11 | Prečítané:  744x

keď som kráčala po suchých listoch mala som ťažký krok. Taká pekná jeseň. Niekto odklepol do kočíka popol z cigarety. Popod okná. Popod ich životy v kuchyniach. Návraty domov. Vykladanie nákupov na stôl. Chlieb, maslo, mlieko. Domov v troch chutiach.

Leto boli paradajky. Slnko v plodoch. Sladké šťavy. Vitamíny.

 

Prechádzame zónami. Prechádzame na zelenú, keď začujeme rýchly klepot semafora. Výklady s metrovým textilom. Bankomaty. Svetlíky podzemných priestorov zatemnené použitými pamperskami. Muž na bicykli pokrikujúc na mňa oplzlosti. Rozpačitosť teplôt na slnku a v tieni. Veľa čižiem a kabátov v uliciach. Veľa slnečných okuliarov.

 

Terasy odpočívajú. Balkóny pustnú. Muškáty ostrihané zimujú v pivniciach. Farby na stromoch fabulujú vitamíny. Vitamíny rozsypané na chodníkoch. Inšpirujú.

 


Veľa ľudí v parkoch. Deti. Kočíky. Sedenie na lavičkách. Pestré čiapky. Výhrevná móda. Kráčame zónami. Mapujeme. Vidíme slony, aj biele lamy. Malé čivavy. Slnko sa opiera o pásikavé šapitó. Zapadá mi na chrbtici. Stavec po stavci. Klesá ako ortuť na teplomeri.

 


Je čas tekvicových polievok. Krémové večere. A drobné svetlá. Pátos s knihou a červeným vínkom. Deky a detaily, ktorými lákajú v katalógu o bývaní. Urobiť si škandinávsky večer. Cez okno do ulice pulzujúce útulno.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Fico s Bugárom verzus Danko. Ako čítať vývoj krízy

Premiér odvolal Plavčana a Danko sa cíti urazený.


Už ste čítali?